Balparmak, 45. Apimondia Uluslararası Arıcılık Kongresi Heyeti’ni Çekmeköy’deki Merkezinde Ağırladı

Balparmak, 45. Apimondia Uluslararası Arıcılık Kongresi Heyeti’ni Çekmeköy’deki Merkezinde Ağırladı

Balparmak, 45. Apimondia Uluslararası Arıcılık Kongresi Heyeti’ni Çekmeköy’deki Merkezinde Ağırladı

Türkiye bal pazarının lider markası Balparmak, “Altın Sponsor” olduğu ve Türkiye’de ilk defa düzenlenecek 45. Apimondia Uluslararası Arıcılık Kongresi öncesi 25 kişilik kongre heyetini İstanbul Çekmeköy’deki merkezinde ağırladı. Kongre Heyeti, Balparmak’ın İstanbul Çekmeköy’deki Ar-Ge merkezini de ziyaret ederek, Türkiye’deki arıcılık, bal pazarı ve Balparmak’ın araştırma ve kalite kontrol süreçleri hakkında bilgiler aldı. 

Toplantıya katılan Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz da Balparmak Ar-Ge Merkezi’nin Çekmeköy ve İstanbul için önemine değindi.  

Balparmak’ın “Altın Sponsor” olduğu ve Türkiye’de ilk defa düzenlenecek 45. Apimondia Uluslararası Arıcılık Kongresi öncesi, kongrenin Yönetim Kurulu Toplantısı İstanbul’da gerçekleştirildi. Kongrenin sponsoru Balparmak, Dünya Arıcılar Birliği Yönetim Kurulu ve Bilimsel Komite Üyeleri’ni, bal ve diğer arı ürünleri alanında Türkiye’nin ilk ve tek, gıda sektöründe sekizinci Ar-Ge merkezi unvanını alan tesisinde ağırladı.

Balparmak Ar-Ge Merkezinin Çekmeköy için gurur kaynağı olduğunu söyleyen Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz;“Temellerini birlikte attığımız ve açılışını birlikte yaptığımız Ar-Ge Merkezi ise sadece Çekmeköy için değil, kalite standartlarının geldiği nokta itibariyle ülkemiz adına bir gurur kaynağıdır.

 

Balparmak Türkiye ve dünyada ilkleri gerçekleştiriyor1496912712_G__rsel__1_

Kongre heyetine Balparmak marka hikayesini anlatan Altıparmak Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Özen Altıparmak; “Balparmak olarak, inovasyona verdiğimiz önemle Türkiye ve dünyada ilkleri gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Türkiye bal sektörünün ve arıcılığın gelişmesi için verdiğimiz emeklerin karşılığını hem tüketicimizden, hem de bal sektörünün geldiği noktadan görmek de bizleri çok mutlu ediyor. Dünyanın pek çok ülkesinden sektör profesyonelleri ve uzmanlarını İstanbul’da buluşturacak olan bu kongre; sektörümüzün bir araya gelmesine ve güzel bir gelecek için ortak çalışmalar ve projeler yürütmesine de büyük katkılar sağlayacaktır.”  diye belirtti.  

Tesis ziyaretinde konuşan ve Balparmak’ın 37 yıllık öyküsünün büyük bir başarı öyküsü olduğunu belirten Apimondia Kongresi Başkanı Philip McCabe; “Bugün burada olmaktan çok mutluyuz. Altıparmak Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Özen Altıparmak’a ve tüm ekibine bizi ağırladıkları için çok teşekkür ediyoruz. 45. Apimondia Uluslararası Arıcılık Kongresi’nin bu sene Türkiye’de düzenlemesinin arkasında çok büyük bir emek ve çaba var. Bu tesiste bunu bizzat yerinde görmüş olduk.” dedi.

Yönetim Kurulu Heyetiyle Türkiye’de bal sektörü, arıcılık ve Balparmak hakkında istatistiksel bilgiler paylaŞan Balparmak Genel Müdürü Yeşim Güra, tüketicilerin bal konusunda farkındalığı arttıkça ambalajlı bal pazarının ambalajsız bal pazarı karşısında büyüdüğüne dikkat çekti.  Konuşmaların ardından Apimondia Heyeti, Ar-Ge ve Kalite Kontrol Direktörü Dr. Emel Damarlı eşliğinde tesisi gezdi. Türk arıcılık sektöründe yeni dönem

Arıcılık alanında dünyanın en önemli kongresi olarak kabul edilen Apimondia, bu yıl ilk defa Balparmak’ın Altın Sponsorluğunda ve Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği ev sahipliğinde İstanbul’da gerçekleşecek. Kongre bu açıdan Türk arıcılık sektörü için bir milat olarak kabul ediliyor.