Sürdürülebilir gıda ihracatının yol haritası, İzmir’de belirleniyor

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'ın katılımıyla, sürdürülebilir ve katma değerli gıda ihracatının yol haritasının belirleneceği çalıştay düzenlendi.

Sürdürülebilir gıda ihracatının yol haritası, İzmir’de belirleniyor

5 Şubat’ta İzmir’de Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ve Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı İsmail Gülle’nin katılımıyla sürdürülebilir ve katma değerli gıda ihracatının yol haritasının belirleneceği çalıştay düzenlendi.

İhracat Ana Planı Kapsamında Gıda Sanayi Ortak Akıl Çalıştayı ismiyle Ege İhracatçı Birlikleri tarafından 5 Şubat’ta düzenlenen etkinlikte, Türkiye’nin gıda ihracatı masaya yatırıldı.

Ticaret Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü Tarım Ürünleri Dairesi Başkanı Orhan Ercan’ın İhracat Ana Planı’nın değerlendirmesiyle başlanan çalıştayda, açılış konuşmalarını da Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle ve Ege İhracatçı Birlikleri (EİB) Koordinatör Başkanı Jak Eskinazi yaptı..

Çalıştayda başta Ticaret Bakanlığı’ndan olmak üzere Hazine ve Maliye Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığından da üst düzey bürokratların da yer aldı.

Sektör paydaşlarının görüş bildirdiği çalıştayda, sürdürülebilir ve katma değerli ihracatın yol haritası belirlendi.